Kuidas valida ärikinki?

Kuidas leida meeldejääv jõulukingitus?

Milline oleks ettevõtte väärtusi ja sõnumit edastav kingitus, mis tekitaks saaja südames erilise tunde ja jääks meelde? Ärikingitus on sümbol, mis peegeldab ettevõtte väärtusi ja hoiakuid ning kinkija hoolivust ja suhet kingi saajasse. Millist lugu sinu kingitus räägib? Millised on turunduslikud tunnuslaused ja olulisemad soovid, mida tahad kingitusega edasi anda?

Need küsimused tasub hoolikalt läbi mõelda. Sageli kiputakse alahindama ka kingituste korraldamisega kaasnevat töömahtu ning kui see ei ole töötaja põhitegevus, võib muude kohustuste kõrvalt jääda ajahätta.

1. Miks üldse kinkida?

Ettevõtte töötajatele tehtud kingitused on hea ja oluline viis avaldada tänu nende panuse eest. Kingitused aitavad väljendada, et ettevõte väärtustab oma töötajaid ning pakuvad võimalust meeskonda loovalt motiveerida.

Töötajatele kingituste tegemisel ei tasu kindlasti unustada peresid ja lapsi. Iga sinu töötaja taga on pere, kes on tema igapäevane tugi ja taustajõud. Väärtusta töötajate lähedaste olemasolu ja panust ning vali kingitus, mida saab nautida terve pere. Jõuluajal on igati paslik teha eraldi kingitused ka töötajate lastele.

Koostööpartneritele ja klientidele tehtud kingitused on suurepärane vahend koostöö eest tänamiseks, ettevõtte väärtuste kommunikeerimiseks ning bränditeadlikkuse tõstmiseks.

2. Mida kinkida?

Korraldades firmakingitusi ettevõtte töötajatele, koostööpartneritele või klientidele, kelle eelistustest ei ole täielikku ülevaadet, on kerge kulutada palju raha asjadele, millel ei pruugi saaja jaoks sügavamat tähendust olla ning mis võivad seetõttu lihtsalt seisma jääda.

Et kingitus leiaks kindlasti kasutust, võiks see olla praktilise väärtusega ja igapäevaselt kasutatav, kuid seejuures siiski eristuv. Järjekordne reklaammeene, näiteks ettevõtte sümboolikaga kruus ei pruugi kingisaajas paraku erilist tunnet tekitada.

Et kingitus valmistaks saajale rõõmu ja puudutaks teda isiklikult, võiks sellel olla sügavam tähendus. Olulisem kui kingituse suurus või hind, on mõte, mida see endas kannab ja väärtus, mida see nii kingi saajale kui ühiskonnale loob. Saaja peas laienevad need automaatselt põhimõteteks, mille eest seisab kingituse teinud ettevõte.

Seepärast on üha populaarsemad ühiskondliku või eetilise lisaväärtusega ning läbimõeldud ja armastusega valitud kingid. Aina rohkem Eesti inimesi on hakanud endale teadvustama toodete taga olevaid sügavamaid seoseid ja oma ostukäitumise mõjuahelat, eelistades sisu ja tähendust ka kingituselt.

Eetilisi ja vastutustundlikke kingitusi leiab mitmest valdkonnast, üks võimalus selleks on toetada kodumaist mahetoodangut. Kodumaiste mahe- ja väiketootjate tooteid kinkides toetad Eesti majandust ja elu maapiirkondades, keskkonda ning aitad kaasa jätkusuutlikule elule kogu planeedil. Tervislike ja maitsvate mahetoodetega kingid head enesetunnet.

3. Millal alustada?

Alustades ettevõtte jõulupidude, kliendiürituste, tähtpäevade ja muude sündmuste eel kingikorraldusega juba varakult, on rohkem aega töötada välja personaalsemad, täpselt sinu soovitud lahendused. Nii saad turunduslikult kindlasti tulemuslikumad kingitused.

Otsuseid viimasele minutile jättes riskid sellega, et koostööpartneritel ei pruugi enam jätkuda tooteid sinu soovitud koguses. Kindlasti tasub ka arvestada, et trükikodadel, tootjatel jms, kes tellimuse täitmise nimel pingutavad, on teatud perioodidel, näiteks jõulueelsel ajal, väga kiire.

Kingitusi aegsasti varuma asudes saad ka nende lahendusi ja mahtusid täpsemalt planeerida, mis tagab madalama ühikuhinna ja aitab vältida liigseid kulutusi. Tarnijal võib viimasel hetkel tulnud üksikutele või lisatellimustele kuluv aeg kergitada ka kingituste hinda.

4. Kas kaasata partner?

Ärikingituste täislahendusi pakkuval ettevõttel on kingikorraldusel tekkivate kõikvõimalike nüanssidega juba pikaajaline kogemus, osatakse näha tervikut ja planeerida detaile ning pakkuda erilisi ja personaliseeritud lahendusi eristumaks massist. Seepärast on tihti odavam ja tõhusam osta ärikingituste teenus sellele keskendunud asjatundliku koostööpartneri käest.

Kingipakkuja valimisel tasub esmalt teha endale selgeks, millist teenust vajad ja partnerilt saad ning uurida ettevõtte tausta – kas tal on piisavalt kogemust ja küllalt suur meeskond, et tagada stabiilsus ning töötav tarneahel, mis viiks sinu soovitud tulemuseni.

5. Kodumaine mahetoode firmakingiks – miks just see?

  • Tõeline Eesti oma looduse vägi
  • Kink, millel on hing sees
  • Tervislik ja suurepärane maitseelamus
  • Eesti käsitöö ja kvaliteet
  • Toetad kohalikku kogukonda ja Eesti maaelu
  • Peegeldab sinu ettevõtte väärtusi
  • Keskkonnasõbralik
  • Aitad kaasa jätkusuutlikule elule meie planeedil

Tule meile näidiste salongi külla!

Ootame ettevõtete esindajaid Loodusvägi kinkepakkidega tutvuma Tallinnas Mustjuure 9, kus on väljas kogu kataloogi tootevalik.

Anna meile oma tulekust teada triine.tepp@abestock.ee või +372 520 6072.